* Přihlásit se   * Registrovat


Poslední návštěva:
Právě je 28.3.2024 11:00
Vyhledat témata bez odpovědí
Zobrazit aktivní témata




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Recenze: Qnext
PříspěvekNapsal: 18.2.2010 23:44 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2008 20:54
Příspěvky: 6
Qnext
Oficiální stránka: http://www.qnext.com/
Download: http://www.qnext.com/download.shtml
Protokoly: ICQ, Jabber, Google Talk, IRC, MSN, Yahoo, AIM, iChat
Operační systémy: Windows (2003, XP, Vista), Linux, Mac (Tiger, Leopard - Intel a PPC), iPhone
Programovací jazyk: Java
Wikipedie: http://en.wikipedia.org/wiki/Qnext

Plus určitě dávám za to, že je program bez reklam. Přitom sám o sobě vlastně tvoří síť, která nabízí volání/video, hraní elementárních her (zahrál sem si dámu to víte že jo a jde to i proti PC :) ). Nedovedu posoudit po takové chvíli její spolehlivost kvalitu a bezpečnost, ale lepší než ICQ protokol to bude určitě. :) Našince zamrzí, že program není zatím lokalizován.

Vzhledově mi trochu připomněl program WLM jen zdálky tedy. Využívá systémové rámy, ale můžeme zapomenout na integraci do Win7. Dále mi chybí absence možnosti vypnout nepotřebné věcičky. Skrytí hlavní nabídky, avatarů v okně konverzace. Program lze částečně skinovat, skinů myslím, že časem přibude. Určitě se mi nelíbí ikona v trayi, která mi připadá dost amatérská a nepřišel jsem na možnost jak využívat konverzaci jen v jednom okně. Pro každý kontakt okno by mě asi zabilo. Ještě jsem zapomněl pochválit celkem příjemné zvuky.

V seznamu kontaktů, můžete vypnout offline usery a zvolit mezi třemi režimy zobrazení kontaktů. Standardně nahoře je avatar a možnost zadat stavovou zpravu. Nestandardně se naopak chová stavový panel s protokoly. Po kliknutí na ně se nezobrazí výběr stavu, ale nastavení.. proč to fakt nevím. Grafika status ikonek se mi jeví jako šílená a nesnažil jsem se přijít na to jak ji předělat, přiznávám.

Velice mě pobavil vzhled okna konverzace, kde pro mě z nějakých neznámých důvodů udělali záložku na konverzaci a poté i na soubory, kde je jejich výpis a historie. Ve středu najdeme tlačítka na formátování - zbytečnost. Styl konverzace je strohý, nudný a špatně rozpoznatelný. Nicméně pro pobavení bohatě poslouží nabídka Themes, kde po kliku na první položku vám začnou po konverzaci běhat mravenci či hořet ohýnek, bo co to tam bylo :D. Smajlíci jsou převzati z ICQ6 - myslím ty animované velké, ne Koloboky.

Nabídka protokolů je dostatečně široká, nicméně dnes už bych očekával i zaměření na sociální sítě.
ICQ protokol běhá v pořádku, funguje i posílání souborů a jako plus vidím absenci stavů/rozšířených stavů, který stejně tento protokol již dávno oficiálně nevyužívá. Tže podpora ICQ dobrá.

MSN také bez problému funguje, pokud se spokojíte s písemným projevem a posíláním souborů-

Jabber mě dost zklamal. Neexistuje nabídka registrace účtu, posílání souborů nefunguje, nenašel jsem podporu konferencí, stavů je méně než by mělo být, nějaké transporty, registrace, procházení služeb neexistuje-nebo jsem hodně špatnej hledač. Kdo má rád Jabber, není toto klient pro něho.

Ostatní sítě nemám možnost vyzkoušet, ale všechno mi připadá strašně moc na primitivní úrovni. Program chce být blbuvzdorný multiprotokolový a multiplatformní, ale kvalita multiprotokolovosti a možnosti úprav je skutečně zlá. Asi se spíše zaměřují na svůj protokol. Ten může být dobrý.

Tento program rozhodně není pro mě a myslím, že pro většinu z nás.

Další stručnou recenzi najdete na extrawindows.cz.

[Z qutim.cz převzal a upravil Xeelee]


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Můžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Doporucuji prohlížec Mozila Firefox
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2008 phpBB Group
phpBB3 template by SE-Tuning
Český překlad – phpBB.cz
RSS RSS Přehled RSS Přehled RSS